oprawki okularowe

Jak dobrać oprawki w okularach korekcyjnych?

Czasem okazuje się, że bez okularów korekcyjnych ani rusz. Stajemy wówczas przed koniecznością dobrania oprawki, w której będziemy nie tylko wyglądać, ale i czuć się jak najlepiej. Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie są do przekonane do siebie w wersji ze szkłami na nosie. Na szczęście dziś oferta oprawek korekcyjnych jest tak bogata, że okulary przestały być kompleksem, a stały się atutem. Pozostaje zatem już tylko jedno pytanie: jak je dobrać?

Najważniejszy krok? Analiza kształtu twarzy

Może być tak, że wiesz już dobrze, jaki masz kształt twarzy, wtedy pozostanie Ci już tylko dobrać oprawki do własnych upodobań. Jeśli jednak masz problemy z określeniem, do jakiego kształtu Ci najbliżej, postaraj się to określić domowymi sposobami, z pomocą bliskiej osoby, lub zdaj się na poradę w salonie optycznym.

Niezależnie od tego, jaki masz kształt twarzy, oprawki będą miały za zadanie zatuszować mankamenty i wyeksponować atuty. I tak np. przy twarzy trójkątnej staramy się ją nieco wyszczuplić, twarz kwadratową łagodzimy, a rysy podłużne równoważymy oprawkami o owalnym kształcie. Oprócz kształtu twarzy skup się także na jej wielkości. Jeśli jest wydatna, możesz rozważyć odważniejsze, bardziej masywne oprawki. Jeśli Twoja twarz zalicza się raczej do drobniejszych, postaw na delikatne oprawki, by jej nie przytłaczać. 

Ułożenie oprawki względem brwi

okularyNajczęściej usłyszymy, że brwi powinny być odkryte, a najlepiej, jeśli górny kształt oprawki pokrywa się z kształtem łuku brwiowego, lecz go nie zasłania. Pamiętajmy jednak, że jest to zwyczajnie kwestia indywidualnego gustu. Jeśli lubisz wyglądać niebanalnie, a w oprawkach zasłaniających brwi wyglądasz i czujesz się dobrze, to nie ma w zasadzie powodów, by z nich rezygnować. 

Oprawka okularów a nasz styl

Tu w zasadzie kontynuujemy omówienie kwestii doboru okularów głównie pod kątem upodobań estetycznych. Liczy się to, jak się ubierasz, czyli czy lubisz się wyróżniać (oprawka może wtedy przykuwać uwagę ciekawym wzornictwem lub też żywym kolorem), czy też preferujesz nieprzytłaczający styl. Zwróć uwagę na kolorystykę Twoich ubrań, a także kolor oczu i pod tym kątem dobieraj barwę oprawek. Będą Ci one towarzyszyły praktycznie każdego dnia, dobrze zatem będzie, jeśli będą pięknie współgrały z resztą stroju

Szukaj interesujących ofert okularów

Czasem trafiamy na ciekawe promocje, kiedy to kupując jedna parę oprawek, drugą dostajemy nawet za pół ceny. To całkiem dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeżeli pasuje Ci więcej niż jeden typ oprawki, a przy tym lubisz zmieniać swoje stylizacje. Na współczesnym rynku optycznym wybór jest tak wielki, że czasem trudno jest podjąć decyzję. Nadal nie wiesz, na co się zdecydować? Skorzystaj z pomocy profesjonalnego optyka w salonie.

Dobieraj oprawki okularowe w sprawdzonych salonach

Istnieje wiele dobrych, sprawdzonych miejsc, w których możesz znaleźć swoje wymarzone oprawki do okularów korekcyjnych. Jednym z nich jest salon Soczewki24, w którym możesz skorzystać z fachowej porady dotyczącej wyboru oprawek, tym bardziej, że będą Ci one służyć przez najbliższe kilka lat. Znasz już większość zasad dotyczących wyboru oprawki, pozostaje jedynie zatem udać się do salonu i dokonać zakupu wysokiej jakości wyrobu korekcyjnego. Oprawki możesz przeglądać także na stronie internetowej bez wychodzenia z domu, sprawdź ➤ oprawki okularów.