aplikacja soczewek zerówek

Czy noszenie soczewek zerówek jest bezpieczne?

Kolorowe szkła kontaktowe to świetny sposób na odmianę swojego wizerunku i podkreślenie indywidualnych upodobań. Za pomocą soczewek zerówek o różnym zabarwieniu można osiągnąć wymarzony efekt. A co najważniejsze – noszenie kolorowych szkieł kontaktowych jest bezpieczne dla wzroku. Szeroki wybór kolorystyczny sprawia, że na takie rozwiązanie decyduje się coraz więcej osób.

Wiele osób ma wątpliwości czy noszenie soczewek kontaktowych zerówek jest bezpieczne dla oczu. Odpowiedź jest prosta – tak. Odpowiednio dobrane szkła kontaktowe będą komfortowe w noszeniu, a także nie uszkodzą narządu wzroku. Warto jednak poznać podstawowe zasady ich noszenia, aby codzienne użytkowanie nie przyniosło problemów w przyszłości. Należy jednak pamiętać, że kolorowe soczewki powinny być noszone w taki sposób, jak jest napisane na opakowaniu. 

Czym są soczewki zerówki? 

Soczewki kontaktowe zerówki to nic innego jak zwykła soczewka, z tą różnicą, że nie koryguje ona wady wzroku i nie poprawia widzenia. Osoba zakładająca szkła kontaktowe zerówki widzi wszystko tak jak przed założeniem. Zerówki świetnie sprawdzą się do osiągnięcia tymczasowego efektu zmiany koloru oczu lub ich obramowania. Nie zaleca się jednak noszenia ich na co dzień. Niezależnie jednak jakie soczewki wybierzemy, można wybierać spośród tysięcy możliwości – zarówno pod względem kolorów, jak i dostępnych wzorów. 

Jakie soczewki zerówki wyróżniamy? 

Obecnie w sklepach optycznych stacjonarnych oraz internetowych są dostępne różne rodzaje soczewek zerówek. Różnią się one od siebie zastosowaniem oraz właściwościami. Wyróżniamy przede wszystkim soczewki zerówki:

  • kolorowe, pogłębiające lub zupełnie zmieniające barwę tęczówki, 
  • powiększające optycznie oko,
  • nadające spojrzeniu błysku oraz większej głębi,
  • z dodatkowymi wzorami na powierzchni soczewki.

Każdy rodzaj soczewki został zaprojektowany tak, aby w sposób nieinwazyjny i bezpieczny zmienić kolor lub obrys oczu noszącej je osoby. Warto jednak kupować soczewki jedynie w sprawdzonych sklepach, najlepiej po konsultacji ze specjalistą. 

Czy soczewki zerówki są bezpieczne? 

Soczewki zerówki mają takie samo działanie jak tradycyjne soczewki korekcyjne. Odpowiednio dobrane przez specjalistę są w pełni bezpieczne dla wzroku, dlatego nie ma powodów do obaw i można je nosić bez przeszkód. 

W przypadku kolorowych soczewek pigment jest zamknięty wewnątrz soczewki. Jednocześnie sama powierzchnia soczewki zerówki doskonale przepuszcza tlen, przez co ich noszenie jest niezwykle komfortowe. 

soczewki zerówki kolorowe

Soczewki zerówki dostępne w sprzedaży są produkowane z dobrej jakości materiałów posiadających odpowiednie certyfikaty. Również samo ich wykonanie powinno spełniać wszystkie medyczne normy. Dzięki temu każdy, kto zdecyduje się na noszenie soczewek kontaktowych jest bezpieczny. Jednak tak jak w przypadku tradycyjnych soczewek kontaktowych, zerówki wymagają zachowania odpowiednich zasad higieny podczas ich zakładania oraz zdejmowania. Soczewki powinny być również przechowywane w specjalnie przeznaczonym w tym celu pojemniku. 

W jaki sposób używać soczewki zerówki? 

Soczewki kontaktowe zerówki, aby były bezpieczne podczas noszenia, powinny być utrzymywane w nienagannej czystości. Oznacza to, że po każdym zdjęciu należy je dokładnie wyczyścić płynem do soczewek poprzez zanurzenie jej w preparacie. Warto także przepłukać soczewkę tuż przed założeniem, aby usunąć pozostały na niej osad. Osoba, która decyduje się na noszenie kolorowych soczewek kontaktowych powinna także zachować podstawowe zasady higieny, tj. przed każdym kontaktem ze szkłami kontaktowymi, dokładnie umyć i wysuszyć dłonie. 

Podczas pielęgnacji soczewek zerówek kluczowe jest przechowywanie ich w takim miejscu, aby nie miały styczności z wodą. Szkła kontaktowe po kontakcie z wodą należy wyrzucić. 

Na jakie okazje sprawdzą się soczewki zerówki? 

Mimo tego, że soczewki zerówki są bezpieczne dla wzroku, nie należy ich nosić codziennie. Zostały one zaprojektowane po to, aby zakładać je na specjalne wydarzenia. Świetnie zatem sprawdzą się podczas karnawału, sylwestra lub imprez rodzinnych. Będą również efektowne podczas koncertów ulubionego zespołu czy na różnego rodzaju festiwalach. Soczewki zerówki są również wykorzystywane przez stylistów na planie filmowym lub reżyserów spektakli teatralnych. 

Soczewki zerówki to świetny sposób na to, aby na chwilę odmienić swój dotychczasowy wygląd. Z ich pomocą można osiągnąć naprawdę spektakularne efekty. Z racji tego, że są bezpieczne dla oka, a cena przystępna, to rozwiązanie jest coraz częściej wykorzystywane do codziennych stylizacji.